JAK A KOMU POMÁHÁME

Eliška - 6 let

Eliška se narodila 21. srpna 2012 chvíli před půlnocí „ jako zdravé“ dítě.

Nic nenasvědčovalo tomu, že o tři měsíce později si začneme uvědomovat, že Eliška se málo hýbe a její tělíčko je jak hadrová panenka.

Začátkem prosince jsme po nástupu na Neurologické oddělení, Dětské nemocnice v Brně, začali být obeznamování s tím, že Eliška má S.M.A. – Spinální Svalovou Atrofii, onemocnění motoneuronu, tj. onemocnění neuronů, které odpovídají za vědomé pohyby svalů, jako např. běhání, pohyby hlavy, polykání a i samotné dýchání.

Eliška ležela v nemocnici vždy krátce a zase jsme si ji vzali domů a to až do 1. června 2013, kdy ji záchranná služba odvezla do nemocnice, kde si na ARU prožila léto a byla ji udělaná tracheostomie (aby mohla být připojena na domácí plicní ventilátor, který jí pomáhá dýchat) a vyvedena sonda ze žaludku, kterou je jí podávána strava.

V nemocnici také oslavila své první narozeniny a díky péči sester a doktorů za každodenní asistence maminky se vrátila domů. Teď má již skoro pět let, a ač nemluví a nehýbá se, umí rozdávat lásku a radost ze života svým úsměvem a očima.

Za to se jí dostává lásky a pomoci od celé rodiny včetně šestiletého brášky, od blízkých kamarádů, přátel, a také od lidí, které ani neznáme, ale oni mají pocit, že pomoct Elišce je správné.

Za tuto lásku a pomoc jsme moc vděční a moc děkujeme.

Děkujeme i za finanční pomoc, která pokrývá velkou část toho, co my už nedáme. Z darů jsme pořídili odsávačku, lehátko, sedačku, vozík, kašlací asistent… A další věci nás ještě čekají, momentálně doplatit velký automobil, kterým budeme moci vozit Elišku v „kočárku“ a pak bude následovat výtah, polohovací postel, manipulátory po bytě… A spousta jiného.

Eliška - 6 let